اتصالات الیت:
       درگذشته جهت اتصال قطعات مختلف چوب و فرآورده های چوبی از پیچ چوب و کمی پیش تر از انواع دوبل های چوبی استفاده می شد . اما امروزه با توجه به پیشرفت  های صورت گرفته در صنعت استفاده از گونه جدیدی                  ازاتصالات با نام مستعار پیچ الیت رواج یافته است.
       پیچ های mini fix که امروزه بیشتر با نام پیچ های الیت در بازار مشهور هستند در سال ۱۹۸۰ در شرکت HAFELE ابداع و تولید گردید. این دسته از پیچ ها به   مرور     به ایده ای مناسب برای اتصال با ضریب امنیت بالا و              استاندارد در صنایع  چوب تبدیل شد. پیچ های الیت قابلیت نگهداری و اتصال دو قطعه را به  صورت دایمی و یا موقت حتی بدون استفاده از پیچ های معمولی مانند پرچ،پیچ خودکار و …. را دارا می باشد.


       اجزا پیچ  mini fix
       پیچ های الیت از سه قسمت تشکیل شده است که عبارتند از یک پیچ و یک مهره (خرچنگی) و یک رول پلاک
       طریقه نصب پیچ الیت
      ابتدا باید رول پلاک بر روی چوب اول تعبیه گردد و پیچ روی آن قرار گرفته و نصب گردد، سپس مهره نیز باید بر           روی چوب دیگر تعبیه گردد. با قرار دادن دو قطعه کنار یکدیگر و چرخاندن مهره حول پیچ دو قطعه به هم متصل             می گردند.
      مزایای پیچ های الیت
      ۱- کلیه مراحل سوراخ کاری توسط دستگاه انجام می شود ، در عین حال که سرعت در تولید بالا می باشد دقت کار          نیز بی نظیر است .
      ۲- استحکام کششی بالا
      طی انجام آزمایشات و تست های متفاوت در زمینه مقایسه پیچ های الیت با پیچ های معمولی ثابت گردیده که                   استحکام کششی پیچ های الیت در برابر فشار بیشتر می باشد.البته قابل ذکر است که این استقامت بالا بدون               نیاز به چسب و یا هر گونه ماده ی شیمیایی مضر برای طبیعت می باشد.
      ۳- سهولت نصب و کاهش زمان مونتا‍ژ
      استفاده از پیچ های الیت اجازه می دهد تا مونتاژ مبلمان به آسانی صورت پذیرد و نیازی به تخصص فنی ، جهت نصب نمی باشد و در عین حال زمان مونتاژ بسیار کاهش پذیرد.
      ۴- ابزار کمتر، مراحل تولید کمتر
      برای مونتاژ و نصب کالایی که در آنها پیچ های Minifix بکار رفته است ابزار نصب کمی نیاز است و تمام مراحل نصب با یک پیچ گوشتی و توسط شخص و تنها با فشار دست انجام پذیر است.
      ۵- قابلیت مونتاژ و دمونتاژ محصول به دفعات
      مونتاژ و دمونتاژ محصول به دفعات کوچکترین تغییری در ظاهر کلی آن ایجاد نمی کند به عبارت دیگر به مرور زمان ، دچار افت کیفی یا شل شدن نمی شود.